رفتن به محتوای اصلی

دپارتمان زبان

دپارتمان زبان

امروزه یادگیری زبان انگلیسی به دغدغه ای برای خانواده هاتبدیل شده است، چرا که این زبان به عنوان زبان بین المللی نه تنها وسیله ای برای تعامل با افراد از ملل مختلف به شمار می آید بلکه لازمه ی تحصیل در مقاطع بالاتر، سفرهای برون مرزی و کسب فرصت های شغلی در آینده نیز می باشد. بررسی های اخیر نشان می دهد برخورد اجتماعی و اعتماد به نفس کودک با یادگیری زبان دوم تقویت می شود ودر ارتباط با همسالان موفق تر عمل می کند. ازسوی دیگر چون قدرت تحلیل ذهن در فرایند یادگیری زبان بالا می رود عملکرد کلی کودک در بقیه دروس نیز  ارتقا می یابد.

هدف عمده دپارتمان زبان مجتمع طرح نو، ترغیب زبان آموزان به یادگیری از طریق بازی، فیلم و خلاقیت می باشد و برای نیل به این هدف توجه به سبک های مختلف یادگیری وروانشناسی آموزش در راس رویکرد تربیتی مجموعه قرار گرفته است. دپارتمان با ارایه برنامه منسجم، بهره گیری از مدرسان مجرب و استفاده از متدهای پیشرفته روز، سبک نوینی از آموزش را به ارمغان آورده است.دپارتمان زبان انگلیسی مجتمع آموزشی طرح نو می کوشد ضمن در اختیار داشتن لابراتوار زبان با اجرای فعالیت های کمک آموزشی متعدد از قبیل تماشای فیلم و کارتون انگلیسی، خمیربازی، کاردستی و نمایش در سطح کودکان و برگزاری کارگاه های گفت و شنود در سوح بالاتر،مهارت های چهارگانه زبان را به بهترین نحو ممکن تقویت نماید.

دوره آموزش زبان کودکان در این مجتمع از مقطع سوم دبستان آغاز شده و تا اتمام مقطع ششم ادامه می یابد. طبق تحقیقات صورت گرفته مقطع سوم دبستان مناسب ترین زمان برای شروع پروسه  آموزش زبان خارجی  است زیرا پس از تسلط به الفبای فارسی طی پایه های اول و دوم دبستان، کودک در پایه سوم آمادگی کافی برای پذیرش زبان خارجی را دارد و تداخل کمتری بین زبان ها صورت می گیرد. کتاب های مورد تدریس در این دوره از پرطرفدارترین سری کتاب های دانشگاه اکسفورد است که کاملا با اهداف مذکور تطابق داشته و تمام فاکتورهای آموزشی لازم را در برمی گیرد. لازم به ذکر است که دوره آموزشی زبان انگلیسی فوق برنامه نوجوانان در سه سال اول متوسطه نیز ادامه خواهد داشت. لذا زبان آموز پس از گذراندن دوره های مذکور در زمان ورود به پایه دهم از لحاظ دانش زبانی در سطح Upper intermediate قرار می گیرد. رویکرد آموزشی دپارتمان زبان انگلیسی مجتمع طرح نو کاملا منطبق با استاندارهای جهانی بوده و پیوسته به روز می شود تا دانش آموزان کلیه نیازها و اهداف زبانی خود را همزمان با فراگیری سایر دروس مدرسه به راحتی برآورده سازد. امید است تلاش های دپارتمان زبان مجتمع طرح نو در جهت آموزش و تربیت زبانی دانش آموزان مثمر ثمر واقع شود.

آشنایی با سایر امکانات مجتمع آموزشی طرح نو