رفتن به محتوای اصلی

سایت کامپیوتری

سایت کامپیوتری

 

مجتمع آموزشی غیردولتی طرح نو دارای دو سایت کامپیوتری مجهز است. در سايت کامپيوتری مقطع ابتدایی، 8 کامپیوتر و در سایت مقطع متوسطه 7 کامپیوتر برای تدریس دروس کامپیوتر و همچنین استفاده دانش آموزان در نظر گرفته شده است.هر دو سایت کامپیوتری  بصورت شبکه بوده  و در تمام ساعات مجهز به اینترنت پرسرعت برای استفاده همکاران و دانش آموزان است.

در این مجتمع مهارت های بین المللی ICDL تدریس می شود. ICDL یا International Computer Driving License به معنای مهارت کار با کامپیوتر می باشد کهیک دوره ی استاندارد بین المللی در مهارت های کاربردی کامپیوتر است. این برنامه یک گواهینامه با کیفیت بالا و معتبر در سطح بین المللی است که توسط متخصصان دانشگاهی و بین المللی از سراسر جهان طراحی، ارزیابی و تأیید شده است.برای همين منظور ما در مجتمع آموزشی غیردولتی طرح نو به آموزش هدفمند و مقدماتی کامپيوتر برای گروه های سنی کودک و نوجوان در جهت ترویج و پرورش سواد کامپيوتری، افزایش دانش فناوری اطلاعات و سطح صلاحيت فنی استفاده از کامپيوترهای شخصی و کاربردهای عمومی براساس استاندارد بین المللی ICDL در طی دوره ای چهار ساله اقدام نموده ایم که در پایه های پنجم تا هشتم انجام می پذیردو در پایان هر پایه دانش آموزان به مهارتهای زیر تسلط خواهند یافت:

  

پایه پنجم: 

(IT) آشنائی با مفاهيم پایه و اساسی فناوری اطلاعات

(Windows) آشنائی با شيوه استفاده از کامپيوتر و مدیریت فایلها

 

پایه ششم:

 (Microsoft Word)نرم افزار واژه پرداز  Word   نرم افزاری است که بوسيله آن فرد یا کاربر قادر به نمایش، ویرایش یا توليد یک فایل متنی است.

(Microsoft Excel) نرم افزار Excel نرم افزاری است که برای انجام محاسبات ریاضی و کشيدن نمودار بوسيله ابزارهای گرافيکی به کار مي رود.

   

پایه هفتم:

 (Microsoft PowerPoint) از این نرم افزار مي توان برای اشتراک گذاری و ضرورت های آن، ارائه ی نمایشی اطلاعات، توانایی ایجاد اسلایدهای نمایش، توانایی مدیریت اسلایدهای نمایشی و دادن جلوه های ویژه به اسلاید و اجزای آن استفاده نمود.

  (Internet) آشنایی با ابزار مرورگر صفحات و روش های جست و جو اطلاعات درست و جمع آوری اطلاعات و به کارگيری موتورهای جست وجو.

 

پایه هشتم:

(Email) ایجاد پست الکترونيکی، ارسال، دسته بندی و حذف نامه های الکترونيکی، رعایت نکات ایمنی و اخلاقى در فضاى مجازى.

(Media Player) ویرایش تصاویر و تهیه آلبوم تصاویر، توليد فيلم کوتاه، تبدیل قالب های مختلف تصویر، صدا و ویدئو به قالب های رایج و کاربردی، اجرای فایل های پویا نمایی، پشتيبان گيری از فایل های چند رسانه ای.

آشنایی با سایر امکانات مجتمع آموزشی طرح نو