رفتن به محتوای اصلی

کارگاه موسیقی

کارگاه موسیقی

هوش موسیقیایی یکی از استعدادهای هفت گانه آدمی است. امروزه موسیقی ارف به  عنوان یکی از روش های پرورش این استعداد در جهان شناخته شده  است.این روش توسط موزیسین برجسته و مشهور "کارل ارف" مدون شده است.آموزش موسیقی از ارکان اصلی پرورش محسوب می شودو کودکان ضمن آموزش اصول مقدماتی و آشنایی با ریتم وملودی و اجرای قطعات آموزشی به سوی یک کاره گروهی هدفمند سوق داده می شوند.اعتقاد بر این است که آموزش موسیقی جهتی مثبت به روند رو به رشد کودک خواهد داد و کودکان با هر سطحی از توانایی با دنیای زیبای موسیقی آشنا شده و از آن لذت خواهند برد.

 درپایه ی اول، آشنایی کودک با موسیقی با شناخت اصوات و حس کردن صداها آغاز می شود و این آشنایی ،اختلاف اصوات را به آنان می آموزد.

دومین مرحله شروع تئوری موسیقی با کمک کتاب "متد آموزش موسیقی" است.که کودک بانواختن ساز "فلوت ریکوردر" و "بلز" با چند قطعه ی ساده آموزشی وارد دنیای موسیقی می شوند.

درپایه ی دوم، تئوری موسیقی پیشرفته تر شده و خواندن نت و اجرای همزمان سازها در این پایه آغاز می شود. بخش دوم متدآموزشی، مقدمه تکنیک نوازندگی است و کودکان در این پایه با قطعات دوصدایی آشنا می شوند.

در پایه ی سوم، با توجه به تجربه پایه های قبل و درک دقیق از اصوات ،دو رکن اساسی موسیقی یعنی ریتم و ملودی با آهنگ های پیچیده آموزش داده می شود و سطح سوم متد آموزشی به اتمام می رسد.

نکته مهم این است که به یاد داشته باشیم آموزش موسیقی ارف به معنی نوازندگی کامل و انتظار نوازندگی از کودک نیست، بلکه در این دوره کودک با مبانی موسیقی آشنا و در صورت علاقه وارد مرحله نوازندگی می شوند.

تصاویر

آشنایی با سایر امکانات مجتمع آموزشی طرح نو